Tüm İş Dünyası Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Ece: 31 Mart’da Yeniden Refah adaylarını destekleyeceğiz
Tüm İş Dünyası Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Ece: 31 Mart’da Yeniden Refah adaylarını destekleyeceğiz

Türkiye genelinde faaliyet gösteren ve binlerce üyesi bulunan iş dünyasının önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan Tüm İş Dünyası Derneği Kısa Adı TÜMİD, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Genel Başkanlığını Dr. Fatih Erbakan’ın yaptığı Yeniden Refah Partisi’ni destekleme kararı aldı.

TÜMİD Genel Başkanı Halil İbrahim Ece destek kararını ajansımızdan duyurdu. Ece yaptığı açıklamasında;
Bilindiği üzere Türkiye olarak 31 Mart günü yerel yönetimler için sandık başına gideceğiz. Son yıllarda iş dünyası olarak zorlu süreçler yaşıyoruz. Yaşanan ekonomik kriz ve yüksek enflasyon işverenlerimizi ciddi manada zora sokmaktadır. Artan yüksek maliyetler döviz kurlarında istikrarın sağlanamaması ve yüksek faiz oranları karşısında her geçen gün iflas ve konkordatolar yaşanmaktadır. Vergi yükü de diğer gider kalemlerde iş dünyamızın belini iyice bükmüştür. Hükümetin bu olumsuzluklara karşı hiçbir tedbir almadığı gibi maalesef kendi sorumlulukları uhdesinde olan kamu israfı da hat safhaya ulaşmış durumdadır. 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 9 aylık iktidarı zamanında yapmış olduğu milli ekonomik politikalarla iş dünyası başta olmak üzere, memur, emekli, işçi ve diğer kesimdeki vatandaşlarımız Bayram havası yaşamış, kısacık iktidarı zamanında ekonomiyi ayağa kaldırmıştır. Bu nedenle aynı şekilde babasının izinden giden, milli ve yerli ekonomik politikaları savunan, Yeniden Refah Partisi lideri Dr. Fatih Erbakan’ı uzun zamandır takip ediyoruz. 
Kalkınma ve ekonomik istikrar yerli ve milli üretim ile olur. Yeniden Refah Partisi ekonominin reçetesini kurulduğu günden beri defalarca ifade ediyor. Yeniden Refah Partisi’nin dış ve iç politikadaki projeleri hayata geçirilmesi büyük Türkiye olma yolunda önemli projelerdir. Ancak bugün geldiğimiz noktada 22 yıllık iktidar; borç ve faiz ekonomisi uygulamaları nedeniyle, büyük bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kalmamıza sebep olmuştur.  Bugünde TCMB faiz artırımına giderek borç ve faiz ekonomisine devam edeceği açıkça görülmüştür. Bu nedenle Tüm İş Dünyası Derneği yönetim kurulu olarak 31 Mart seçimlerinde Ahlaklı Belediyeciliği savunan Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye genelinde Belediye Başkan adaylarını destekleme kararı aldık. İfadelerini kullandı.