HAKKIMIZDA

Tarihimizin birikiminden aldığı güç ve medeniyetimizin temsil ettiği adalet ilkesiyle, “haklı zenginlikler” üretmek için kurulan Tüm İş Dünyası Derneği Kısa Adı TÜMİD, Uzun yıllardır, üyelerine, ülke ekonomisine ve dünyaya değer katmaya devam ediyor.

Türkiye çapında birçok kurumsal üyesiyle, toplamda yüz bini aşkın istihdamı kapsayan iş gücü ve ülkemize ihracat olarak katkı payı bulunan TÜMİD, bir “geleceğin inşası” idealiyle yoluna devam ediyor. Bu idealini doğru ve kararlı adımlar atarak, ticarette ahlakı ve adaleti gözeterek gerçekleştirmeye özen gösteriyor.

Enerji, makine, bilişim, elektronik, otomotiv, inşaat, kimya, sağlık, tekstil, deri, gıda, tarım, hayvancılık, basın/yayın, ambalaj, hizmet, eğitim gibi 100’den fazla sektörü temsil eden TÜMİD, üyelerine sağlam adımlar atmaları için tüm altyapı desteği verirken, ülkemizin küresel arenada rekabet gücünü artırmak için de araştırma geliştirme ve ar-ge çalışmalarında bulunuyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan TÜMİD’in bugün, ülkemizin farklı kentinde temsilcilikleri ve Dünya’nın önemli ticaret merkezilerinde ofisleri bulunuyor.

Bütün çalışma ve söylemlerini ‘ahlak ve adalet’ ilkesine bağlı olarak temellendiren TÜMİD, bu anlayışı; panel, konferans, eğitim ve seminer programlara yansıtıldığı gibi, faaliyetleri tanıtan TÜMİD BÜLTEN gibi yayınlarıyla da pekiştiriyor. Her yıl yayınladığı, farklı sektör ve pazarları kapsayan Ekonomi Raporlarıyla da, hem üyelerine hem de ülke ekonomisine, yol haritasını doğru çizmek için rehberlik hizmeti veriyor.

TÜMİD kuruluşundan bugüne aynı heyecan ve gayretle faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.