GENEL BAŞKAN

Genel Başkan Halil İbrahim Ece

Halil İbrahim Ece

Halil İbrahim Ece Kimdir?

13.12.1977 yılında Zonguldak İli Çaycuma İlçesinde doğdu. Sırasıyla İlköğretim ve Orta Okulu Kışla Köyünde okudu. Çaycuma Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Yüksek Lisansı İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamladı.

 İş hayatına 2000 yılında Sigorta Acenteliği ve Aracılık Hizmetleri alanında "ECE SİGORTA" adı altında firmasını kurarak sigortacılık sektöründe başladı ve halen devam etmekte...

ÖZGEÇMİŞ'E DEVAM ET

Halil İbrahim Ece Kimdir?

13.12.1977 yılında Zonguldak İli Çaycuma İlçesinde doğdu. Sırasıyla İlköğretim ve Orta Okulu Kışla Köyünde okudu. Çaycuma Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Yüksek Lisansı İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamladı.

 İş hayatına 2000 yılında Sigorta Acenteliği ve Aracılık Hizmetleri alanında "ECE SİGORTA" adı altında firmasını kurarak sigortacılık sektöründe başladı ve halen devam etmektedir. 2024 yılında AİS Sigorta A.Ş'nin CEO'su olarak atandı. Sigortacılık sektörü yanı sıra İnşaat Malzemeleri ve Haber Ajansı sektörüne girerek "Ece İnşaat Malzemeleri, Nalburiye" ve "Etr Haber" adı altında firmaları mevcuttur.

2007-2012 yılları arasında İstanbul Zonguldaklılar Derneği Başkan yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde Dernek ve Federasyonlarda Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Birçok sivil toplum örgütlerinde üyelikleri haricinde "Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği" ZONSİAD kurucu üyesi ve Genel Başkanlığı, "Zonguldak Dernekleri Federasyonu" ZONDEF kurucu üye delegesi ve Genel Başkan yardımcılığı ve "Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneği" SAAD kurucu üyesi ve Genel Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Ayrıca “Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu” KASTOB Delegesi ve “Karaelmas Kalkınma Derneği” KARAKDER’in kurucu üyeliği ve "Milad İş Dünyası Derneği" kurucu Genel Başkan yardımcılığı görevlerini icra etti.

2021 yılında yapılan SAAD 3.Olağan Kongresinde Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneğinin Genel Başkanlığına seçildi. Son olarak 2023 yılı Haziran ayında yapılan Olağan Kongre sonucunda TÜMİD Derneğimizin Genel Başkanlığına seçildi.

Siyasi hayatı olarak Yeniden Refah Partisi İstanbul il yönetim kurulu üyeliği, Yeniden Refah Partisi İl Başkan yardımcılığı, Yeniden Refah Partisi Genel Merkez STK Başkan yardımcılığı, Yeniden Refah Partisi 1. ve 2. Olağan Kongrelerinde Büyük Kongre Delegeliği ve 28. Dönem Yeniden Refah Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

2023 Temmuz'da gerçekleştirilen seçimlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB, SAİK İstanbul il Delegesi olarak seçildi.

Hali hazırda TÜMİD Genel Başkanlığı, SAAD Genel Başkanlığı, ZONSİAD Onursal Başkanlığı, Zonguldak Gençler Birliği Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı ve Yeniden Refah Partisi Genel Merkez STK Başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Yüzme, tenis ve yürüyüş sporları ile sinema, tiyatro ve kültürel etkinlikler ilgi alanı içerisindedir.

Seyahat etmek ve sosyal aktiviteler hobileri arasındadır.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir.

Evli İki çocuk Babasıdır.